ŽGUTT, MIDA ON VÕIMALIK PAIGALDADA KIIRELT ÜHE KÄEGA. 

Kasutuses valdavalt USA armees ja Politseis tänu oma kompaktsusele,lihtsale kasutusviisile ja effektiivsuselePakitult 11cm x 6,5cm, Lahtiselt 102 cm pikk.

Kogu süsteem põhineb  lahingutest osavõtnute kogemuste põhjal, kelledel oli vaja väikese profiiliga žgutti, mida saaks hoiustada põhimõtteliselt igal pool ja mis ei muutu kokkupuutes verega kasutuskõlbmatuks ( osaliselt on see probleem CAT žguti süsteemil, et kui takjad saavad sodiseks, verega kokku vms, siis haakuvus nõrgeneb tunduvalt ) . Hetkel siis paljud sõjaväe üksused ja politsei nii USA-s kui mujal kasutavad seda kiiresti paigaldatavat veresulgemis süsteemi.  Kogu süsteem on tegelikult väga lihtne : vulkaniseeritud ja kaetud 110 cm pikkune kumm ja metallist lukustus. Vulkaniseeritud kummi laius on 13 mm, mis tagab effektiivse veresulgemise kasuteguri. Seda kummi saab kiiresti ja kergelt paigaldada nii jalale kui ka käele. Natuke praktiseerimist ja tõepoolest , kogu süsteemi saab paigaldada paari sekundiga ja ühe käega ( olen seda ära proovinud ). Kiire paigaldus on arusaadavalt elulise tähtsusega, eriti kui kannatada on saanud arteriaalne veresoone süsteem.

KASUTAMINE: tekitada algselt ( hoiule panduna ) 3 sõrme laiune aas metallist luku juurde. Žguti paigaldamisel suunake vaba ots läbi aasa ja tõmmake tugevalt ning tehke paar tiiru ümber jäseme, asetades iga tiiruga žguti kummi kõrvuti. Lõpus tõmmake žgutt läbi lukustuse oleva pilu ja kuni ta fikseerub vertikaalses pilus.

Lisan video, kus näitan aeglaselt, kuidas paigaldada RATS žgutti https://youtu.be/onqxJZ0rnG8 .


TÄHELEPANU !  Hiina müüb täpselt sama välimusega žgutti ( näeb välja nagu püksikumm, lapik ), kuid on nii  pikkuselt kui ka kaalult hoopis erinev toode. Kvaliteet, nagu arvata, on ka halvem. Lisan siia pildid võrdluseks. Originaal žgutt on sellel pildil oranži värvi, musta värvi žgutt on siis selle originaali odav koopia.

Erinevused on pikkuses, žguti reljeefis ( originaal-ovaalne, koopia- lapik ), lukusti materjalis ja paksuses ( originaal- tugev lennuki alumiinium, koopia-teras ). Samuti puudub koopial märgistus, nagu on näha originaal žgutil.

     


   

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea

ÜHE KÄEGA KIIRELT PAIGALDATAV ŽGUTT

  • Mudel: TVRATS
  • Saadavus: 4
  • 23.00€


Sildid: Esmaabi, žgutt, haavaravi