Damaskuse terasest taskunuga TIRPITZ

-  mis oli kõige suurem lahinglaev, mida omas Saksa Merevägi ja oli ka sõsarlaev kuulsale Bismarck -le. Veebruaris 1941 lasti Tirpitz kasutusse ja oli põhiline ähvardav jõud lääne liitlaste mereväele.
Seda laeva prooviti mitmel korral hävitdada, kuid ebaõnnestunult, kuni septembril 1944 õnnestus põhjalikult kahjustada Brittide õhujõu poolt Tirpitz laeva. Laev paigutati Tromsö sadamasse, Norras. Kuna liitlased soovisid jäädavalt välja viia rivist seda laeva, siis 12. novembril, Briti Õhujõud,  kasutades spetsiaalseid " Tallboy " pomme, õnnestus kahjustada laeva nii, et ta läks kummuli madalas vees. Kohe peale sõda, Norra tuukrid sukeldusid Tirpitz laevale, et saada kätte selle laeva väärtuslikku metalli, mida siis teadlased uurisid ja ka võeti kasutusele tsiviilkäibes. Böker firma sai endale Tirpitz laeva soomusplaatide osi, millest siis Bökeri tehase sepad sepistavad 300 kihilist " Püramiidi " mustriga noaterasid.  Koos soomusplaatides kasutatud metalli ja tööriista metalli segunemisel valömistatud noa terad on erakordselt tugevad- 60HRC ja väga ilusa mustriga. Tripitz noa käepideme valmistamisel on kasutatud kohalikku Saksa pähklipuud ( sama puu, mida kasutati ka Saksa vintrelvadel ).

Nuga on valmistatud käsitsi, omab seerianumbrit ja on pakitud puidust karpi koos originaalsust tõendava tunnistusega. Tänu oma unikaalsusele sobib see nuga iga tõelise kollektsionääri kogusse

Noa kogupikkus: 22.9 cm

Tera pikkus : 9.9 cm

Kaal 167g


 

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea

Böker Tirpitz taskunuga - damaskus

  • Mudel: TVTRIP
  • Saadavus: Ettetellimisel
  • 699.00€


Sildid: Böker, 60 HRC, damaskus